Search

fundacja teano na rzecz nauki i sztuki

Teano. Edukacja.

Zapraszamy na nasze strony edukacyjne:

Teano na rzecz popularyzacji nauki
Strona informacyjna o festiwalu nauki realizowanego przez TEANO

Teano na rzecz nauki 
Strona poświęcona edukacji. Tu znajdziecie sprawdzone informacje o: EDU platformach, programach, aplikacjach, szkoleniach, studiach, sytuacji na rynku pracy itp. Kompendium wiedzy…o wiedzy. Tu można zaprojektować swoją karierę zawodową --> wskazujemy wyselekcjonowane, rekomendowane narzędzia. Strona powstała w ramach przedsięwzięcia Projekt. Praca.  

Teano na rzecz przedsiębiorczości 
To strona utworzona dla osób, które decydują sie na otwarcie działaności gospodarczej. Kompendium wiedzy o tym jak przejść od pomysłu do samozatrudnienia. Wskazujemy strony przydatne dla nowych ( i nie tylko) przedsiębiorców. Strona powstała w ramach przedsięwzięcia StartUpBiznes. 

Teano na rzecz aktywizacji niepełnosprawnych 
Strona informacyjna dla pracodawców i osób niepełnosprawnych dot. aktywizacji zawodowej.

Teano na rzecz dobrych wyborów - szkoła - zawód - praca
Strona informacyjna dla dzieci, młodzieży i rodziców. Tu znajdziecie informacje o tym, jaką szkołę wybrać, jakie zawody są intratne, jakie predyspozycje posiadasz, jakie projekty są dla Ciebie.

 

Advertisements
Featured post

Larmo Fest vol. 1 – Rockowe granie dla Adasia Smolika

larmofest1larmofest

Larmo Fest to festiwal muzyczny powstały z myślą o działalności charytatywnej. Jego idea zrodziła się na początku 2017 roku, a pierwsza edycja festiwalu odbędzie się 12 Sierpnia 2017 w amfiteatrze na katowickim Zadolu. Pierwszy Larmo Fest ma na celu zbiórkę pieniędzy dla chorego Adasia Smolika, który to cierpi na rzadką przypadłość, zwaną hibular hemimelia - jest to wrodzony brak kości strzałkowej, przez który stopa chłopca jest zdeformowana, posiada tylko 4 palce a cała noga jest krótsza od drugiej. Leczenie Adasia wymaga bardzo specjalistycznych zabiegów i operacji, które periodycznie powtarzać się będą nawet do 17 roku życia chłopca. Wiąże się to oczywiście z ogromnymi kosztami, lecz jest to światełko w tunelu dla Adasia, by kiedyś mógł funkcjonować normalnie.

KONTAKT:

Facebook: Larmo fest

E-mail: larmo-fest@wp.pl

Tel: 668468908 / Tomek

Profil Adasia: https://www.facebook.com/adassmolik/?fref=ts
Festiwal: 12 sierpnia 2017, Zadole Amfiteatr
Fundacja TEANO włączyła sie do przedsięwzięcia. Informacja dla sponsorów wspierających organizacje przedsięwziecia 
Fundacja TEANO:
Numer rachunku PKO Bank SA: 24 1020 2472 0000 6702 0518 7085

 

Dołącz do zespołu..i zostań rockefellerem.

image003

Nasz projekt „On-line. Inkubator dla młodych” złożony w naborze kompletnych pomysłów na innowacje społeczne w ramach projektu Akcja Inkubacja został wybrany do przetestowania i powierzenia grantu.

Nasza innowacja społeczna dotyczy stworzenia inkubatora przedsiębiorczości skierowanego do młodzieży, polega na dualnym systemie wsparcia - fizycznym w inkubatorze i wirtualnym - na platformie, wykorzystując elementy grywalizacji, infobrokerstwa, service design, nowych mediów i stosując rozwiązania, które już funkcjonują. Bedzie to narzędzie skierowane do szerokiego grona odbiorców, przy optymalnych nakładach czasu, pracy i środków finansowych. Produkt będzie ogólnodostępny i będzie dotyczył 4 sfer: edukacyjnej, przygotowawczej, informacyjnej i wdrożeniowej. Innowacja odpowiada na problemy związane z chaosem informacyjnym, brakiem rzetelnej oceny predyspozycji zawodowych, nieadekwatności języka w odniesieniu do grupy docelowej, brakiem systemów motywacyjnych w narzędziach stosowanych przez szkoły, brakiem kompatybilności z narzędziami, które już powstały, nieadekwatnością stosowanych rozwiązań do potrzeb potencjalnych odbiorców.

W związku z powyższym otwieramy giełde pomysłów. Najciekawsze pomysły zostaną wdrożone i przetestowane. Bądź autorem innowacyjnego narzędzia, sprawdź swoje możliwości i otwórz biznes. Zapraszamy.

https://docs.google.com/forms/d/19s4U1NeXHna7xebCL6p-tgWUThiDJTaU84vpjTaBDIk/prefill

Projekt realizowany jest w ramach IV osi priorytetowej Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, działanie 4.1 Innowacje Społeczne Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Europejski Kongres Gospodarczy – European Start-up Days

18471200_1929725107274239_1860008548_n-1


Kolejny projekt przed nami.

Teano w SPIN. Porozumienie instytucji non-profit ukierunkowanych na rozwój społeczeństwa oparty na edukacji, nauce, technice i innowacji.

spin
Fundacja TEANO przystąpiła do Porozumienia Społeczeństwo i Nauka SPiN. Porozumienie powstało w 2013 roku jako oddolna inicjatywa uczestników corocznej konferencji Interakcja-Integracja (organizowanej od 2007r.). Do SPiNu należą różnego rodzaju instytucje – centra nauki, fundacje, stowarzyszenia, ośrodki kultury, muzea, planetaria, ogrody botaniczne, uczelnie, których wspólnym celem jest rozwój społeczeństwa opartego na edukacji, nauce, technice i innowacji.

Więcej

Teano

Logo Porozumienia Społeczeństwo i Nauka jest dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa - Użycie niekomercyjne - Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe.

7-9 czerwca konferencja. IT.

daxon_konferencjaagenda
ITILOVE
W dniach 7-9 czerwca 2017 w sercu Śląska odbędzie się wyjątkowa konferencja. Adresowana jest do osób, które kochają IT, zarówno do specjalistów, jak i do menedżerów średniego i wyższego szczebla, a także do pracowników naukowych, doktorantów i studentów.

Kulturalnie o nauce

Inkubator on-line

image003Zwracamy sie do wszystkich zainteresowanych obszarem tematycznym-kształcenie postaw przedsiębiorczych oraz wspieranie w zakładaniu działalności gospodarczej. Fundacja TEANO, na podstawie fiszki projektowej została zakwalifikowana do złożenia kompletnego pomysłu na innowację społeczną w ww. zakresie. Zachęcam do kontaktu, tych wszystkich, którzy chcą współuczestniczyć w tworzeniu inkubatora on-line dla młodych.

logo_standard

Festiwal Nauki i Techniki objęty patronatem honorowym Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Kuratora Oświaty

festiwal_nauki_2017_FINAŁ.jpg
Fundacja TEANO oraz Dom Kultury w Żorach zapraszają szkoły na I Etap Festiwalu Nauki i Techniki 2017. Ilość miejsc ograniczona. Partnerzy i Wykonawcy:Partnerzy: Uniwersytet Śląski, Politechnika Śląska, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Powiatowy Urząd Pracy,  Żorskie Centrum Organizacji Pozarządowych, Biblioteka Publiczna, Muzeum Miejskie, Klub Małego Odkrywcy pod patronatem Centrum Nauki Kopernik, Akademia Nauki i Rozwoju, KSSE, Fundacja Edukacja dla Przyszłości, Fabryka Naukowców, Manufaktura Naukowców, KhanAcademy po polsku, Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej „Eventyr”,  CKZIU, Żorska Izba Gospodarcza, Laboratorium Pana Korka, patroni medialni. Lista nie jest zamknięta!

Program

Festiwal Nauki-Etap I

Pierwszy etap formalnie dofinansowany.

http://www.bip.zory.pl/?c=16360

 

 

Teraz...

 

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑